Rekuperator kompaktowy AHR160

Jednostka decentralna

Indeks katalogowy: AHR160

 • Dostępność: Na zamówienie
 • Czas dostawy: 2 dni
 • Dostawa: od 0,00 zł (Dostawa kurierem lub naszym transportem)
 • Długość kołnierza:
 • Kod EAN:
  • 5905033302150
1 607,36 zł brutto / szt. 1 306,80 zł netto + 23% VAT / szt.

Opis

AHR160 to nowa generacja urządzeń wentylacji zdecentralizowanej umożliwiających wentylację pomieszczeń przy jednoczesnym ograniczeniu strat ciepła. Dzięki zastosowaniu ceramicznego akumulacyjnego wymiennika AHR zatrzymuje i gromadzi energię cieplną, by następnie ogrzać chłodniejsze, nawiewane z zewnątrz powietrze. Różnica pomiędzy serią AHR, a HRV tkwi w zastosowanych rozwiązaniach automatyzujących jego pracę.  Zastosowana elektronika steruje pracą urządzenia i dostosowuje jego parametry w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu, w którym został zainstalowany AHR.

AHR160 ma możliwość łączenia kilku urządzeń zainstalowanych w jednym lub w kilku pomieszczeniach z możliwością ich parowania za pomocą komunikacji bezprzewodowej, bez konieczności kłopotliwego łączenia urządzeń za pomocą przewodu zasilającego. Parowanie możliwe w różnych trybach np. obie jednostki tylko nawiewają, lub tylko wywiewają oraz praca naprzemienna jedna jednostka nawiewa a druga wywiewa.

 

WYWIEW

Podczas pracy w kierunku wywiewnym ciepło jest magazynowane w ceramicznym wymienniku. Po całkowitym nagrzaniu wymiennika następuje automatyczna zmiana kierunku pracy.

Optymalny czas pracy w jednym kierunku określany jest na podstawie odczytów temperatur z czujników zlokalizowanych przed i za wymiennikiem ciepła.

 

NAWIEW

Ciepło zgromadzone w wymienniku jest odbierane przez strumień powietrza nawiewanego a  następnie przekazywane do pomieszczenia. Po wystudzeniu wymiennika następuje automatyczna zmiana kierunku pracy.

Optymalny czas pracy w jednym kierunku określany jest na podstawie odczytów temperatur z czujników zlokalizowanych przed i za wymiennikiem ciepła.

 

FUNKCJONALNOŚĆ

Podstawową funkcją urządzenia AHR160 jest zapewnienie wymiany powietrza w pomieszczeniu, przy jednoczesnym ograniczeniu strat ciepła. Odzysk ciepła utraconego w procesie wentylacji możliwy jest dzięki zastosowaniu ceramicznego wymiennika akumulacyjnego, który zatrzymuje i gromadzi energię cieplną, by następnie ogrzać powietrze chłodniejsze, nawiewane z zewnątrz. Jeżeli powietrze nawiewane ma wyższą temperaturę niż znajdujące się w pomieszczeniu, wymiennik obniży są ją wykorzystując temperaturę powietrza wywiewanego.
 

Komunikacja bezprzewodowa

AHR160 ma możliwość łączenia kilku urządzeń zainstalowanych w jednym lub w kilku pomieszczeniach z możliwością ich parowania za pomocą komunikacji bezprzewodowej. Bez konieczności kłopotliwego łączenia urządzeń za pomocą przewodu zasilającego. Parowanie możliwe w różnych trybach np. obie jednostki tylko nawiewają, lub tylko wywiewają oraz praca  naprzemienna jedna jednostka nawiewa a druga wywiewa.

 

Przykład rozmieszczenia

AHR160 został tak zaprojektowany, aby możliwe było stworzenie sieci urządzeń działających jednocześnie w wielu pomieszczeniach jednego domu. Im więcej jest ich zainstalowanych, tym więcej świeżego powietrza jest dostarczone do wnętrza i tym niższe są koszty ogrzewania w sezonach grzewczych. (PATRZ ZDJĘCIE Z RYSUNKIEM TECHNICZNYM DOMU)BUDOWA URZĄDZENIA (RYSUNEK Z ELEMENTAMI URZĄDZENIA)

 1. Ceramiczny wymiennik to serce urządzenia i jeden z najbardziej istotnych jego elementów. W AHR został zastosowany heksagonalny wymiennik, dzięki któremu uzyskany został jeden z najwyższych współczynników odzysku ciepła w urządzeniach wentylacji zdecentralizowanej dostępnych na rynku.
 2. Silnik - AHR wyposażony jest energooszczędny silnik bez szczotkowy
 3. Kanał - Kanał został wykonany z tworzywa PVC z dodatkiem jonów srebra, aby uniemożliwić rozwój  Bakterii w jego wnętrzu. Zastosowano także dodatkową izolację w celu zmniejszenia zjawiska kondensacji i strat ciepła.
 4. Pilot - AHR160 wyposażony jest w pilot podczerwieni, umożliwiający obsługę urządzenia w pełnym zakresie zmiany trybów pracy, prędkości pracy oraz włączenia i wyłączenia.
 5. Filtry czyszczące - AHR wyposażony jest w dwa filtry oczyszczające powietrze.
 6. Czujnik temperatury i wilgoci - Bezprzewodowy czujnik temperatury i wilgotności umożliwia automatyczną pracę urządzenia, które w oparciu o pomiary dostosowuje prędkość pracy.
 7. Automatyczne żaluzje - Automatyczne żaluzje odcinające przepływ powietrza po wyłączeniu urządzenia oraz wygłuszony panel wewnętrzny zwiększają komfort użytkowania.


FUNKCJE DZIAŁANIA PILOTA: 

Pilot do AHR160 umożliwia pracę urządzenia w trybach:

REKUPERACJA (kierunek przepływu zmieniany jest automatycznie na podstawie pomiaru temperatury)

TIMER (automatyczne wyłączenie urządzenia po upływie czasu w zakresie 5-180 min.)

WILGOTNOŚCI (prędkość obrotowa uzależniona jest od ustawionej oraz aktualnie zmierzonej wilgotności)

WYWIEW (praca ciągła w kierunku wywiewu)

NAWIEW (praca ciągła w kierunku nawiewu)

NOCNY (cichy)

Ponadto pilot pozwala na synchronizację nieskończonej ilości urządzeń AHR, ustawienie czasu zegara oraz zerowanie licznika zabrudzenia filtra.

 

Cechy

Cechy produktu
Długość kołnierza:

Zapytaj o produkt